Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/clients/client4/web1/web/data/include/settings/settings.php on line 91

Počátky našeho SDH Březová

Sbor dobrovolných hasičů na Březové byl založen v roce 1900. Konkrétně první členové vstoupili do SDH 15.4.1900 a byli to pan Josef Havelka -povoláním výměnkář, Antonín Havelka- povoláním rolník a Jiří Porš - povoláním výměnkář. Toto datum by se tedy dalo považovat za vznik našeho SDH. Z naší kroniky dále uvádím pro zajímavost: v roce 1931 měl sbor 22 členů a vlastnil  1 čtyřkolovou stříkačku, 140 m hadic, 2 berlové stříkačky, 4 lezecké žebříky, 2 háky, 4 košíky na vodu a 25 výzbrojí pro členy.

Dne 15.3.1931 sehrál sbor 1. divadelní představení na Březové s názvem C.K. Polní Maršálek v místním hostinci a účast byla veliká a na vstupu bylo vybráno  1061 Kč, sbor si poté koupil nové jeviště za 4.133 Kč. A od té doby je na Březové stále živo, viz. aktuální informace.